Populárne značky

Upratovanie pomocou bio čistiacich prostriedkov? Prečo nie?

Upratovanie pomocou bio čistiacich prostriedkov? Prečo nie?

Upratovanie pomocou bio čistiacich prostriedkov? Prečo nie?

Určite si nejeden z nás spomenie na také poriadne jarné upratovanie domu, či bytu. No nie len to jarné, každé jedno upratovanie je pre väčšinou ľudskej populácie utrpením. Česť výnimkám. Chlór, čpavok, peroxid, hydroxid – toto je len úlomok chemikálií, ktoré denne používame a tým, že všetko toto vdychujeme a pravidelne nechtiac nanášame na naše ruky sa stáva upratovanie aj nezdravým. Nie len pre nás, ale aj pre životné prostredie.

Poďme ale na súčasnosť. Skutočnosť, že bežne dostupné čistiace prostriedky sú vo väčšine prípadov neekologické a pre človeka nezdravé, je všeobecne známa. Preto sa mnoho výrobcov snaží prejsť k viac eko, bio alternatívam, no vo svojej podstate všetky čistiace prostriedky musia niečo vyčistiť a na to je vraj potrebná chémia. Čo ak vám povieme že nie? Že chémia je len ľahší spôsob ako spraviť čistiaci prostriedok čistiacim.

V dnešnej dobe chemický priemysel ponúka množstvo výrobkov na čistenie, pranie a údržbu priestorov. Väčšina z nich však obsahuje škodlivé látky, ktoré nakoniec skončia v prírode a ohrozujú najmä vodné ekosystémy

Eko a bio idú spolu týmto moderným svetom ruka v ruke. Čo teda myslíme pod pojmom bio, eko čistiace prostriedky?

Ekologické čistiace a pracie prostriedky sú vyrábané prevažne z rastlinných zložiek a olejov. Čiže ich pôvod je z výťažkov z toho, čo nám ponúka matka príroda.  Ich používaním podporujeme najmä svoje zdravie a pokožku a tiež zdravie vodných zdrojov. Keď sa dostávajú do odpadových vôd, teda aj  do životného prostredia a prírody, sú biologicky odbúrateľné a nepredstavujú tak pre prírodu, vodné zdroje a naše zdravie hrozbu. Sú šetrné k pokožke a znáša ich veľmi dobre aj citlivá a alergická pleť, čo je v dnešnej dobe už úplne normálna vec. 

Či už čistíte kúpelňu, WC, kuchyňu, obývačku, alebo predsieň vždy sa to dá aj ekologickejšie a šetrnejšie. Skúste a neoľutujete.

Buďte bio positive. Skúste niečo nové, prevratné, ekologické a najmä šetrné. Vaša domácnosť, telo a prostredie sa vám neskôr poďakuje.